Про вартість таксі та про найнебезпечніші місця для водіння.

Таксі

Чи висока вартість українського таксі? Наскільки безпечно використовувати неліцензійне таксі? Про це ми сьогодні поговоримо в нашій статті. Ми розповімо про встановлені рекорди і вартості пересування в інших країнах.

Найбільший тариф на таксі.

Було кілька кандидатів на світові рекорди по найбільшим тарифами. Згідно світових рекордів Гіннеса, він належить трьом британським студентам – Полу Арчеру, Джоно Еллісону і Лі Пурнелл, чия поїздка в чорному таксі «прошуміла» на весь світ.

Вартість проїзду таксі становила понад 108300 доларів. Під час своєї подорожі студенти також встановили рекорд висоти, до якої можна було дістатися на автомобілі. Зараз вона становить 5225,4 метра над рівнем моря після того, як вони перетнули гірський перевал в Китаї.

Під час поїздки студенти були арештовані в Росії та Ірані, а їх в’їзд до Молдови був заблокований (в кінці кінців, вони все-таки в’їхали завдяки втручанню президента Молдови). Крім того, їм довелося тікати від талібів.

Тим не менш, студенти були спонсоровані, і вони, мабуть, поїхали без постійного водія, так що рекорд може бути дещо сумнівним. З іншого боку, вони зібрали понад 20 000 фунтів стерлінгів (близько 700 000 грн.) На благодійність, що цілком може бути ще одним світовим рекордом: а саме, в зборі благодійних коштів “просто” з використанням таксі! Таксі П’ятница, в свою чергу, перераховує відсоток з кожної поїздки дитячим будинкам. А значить, саме Ви, користуючись послугами комфортного таксі, берете участь в добродійності.

В одному з найвідоміших епізодів в історії, в якому таксі зіграло дуже помітну роль, під час битви при Марні в 1914 році французам вдалося перестати нападати на німецькі війська. Таксі з Парижа перевезли п’ять батальйонів солдатів, які забезпечили підкріплення на критичному етапі битви. Під час цих поїздок постійно відзначали показання таксометрів. Після бою французький уряд відшкодував трохи більше чверті від загального тарифу, що склало 70 012 франків (близько двох з половиною мільйона гривень). Але вартість проїзду була, мабуть, найбільшою за свою символічну і історичну цінність, незалежно від того, чи дійсно перевезення солдатів таксі вплинуло на результат битви.

Існує думка, що найдорожчі таксі їздять вулицями міст Західної Європи і Японії. Орієнтовна вартість:

  • 6,14 фунтів (214 грн.) за милю в Цюріху, Швейцарія;
  • 3,93 фунта (137 грн.) за милю в Женеві, знову Швейцарія;
  • 3,46 фунта (121 грн.) за милю в Токіо, Японія. Таксі також дуже дорогі в Лондоні;
  • 3,44 фунта (120 грн.) За милю, Берлін;
  • 3,54 фунта (124 грн.) За милю, Амстердам;
  • 2,82 фунта (98 грн.) за милю, а також в Кельні, Копенгагені, Антверпені (Бельгія) та Штутгарті.

Перераховані вище міста утворюють сумнозвісну найдорожчу десятку. З іншого боку, найдешевші таксі можна знайти в Каїрі, Бангкоку, Києві, Мехіко і Джакарті. У Каїрі, наприклад, ви заплатите всього 10 пенсів за милю.

Очевидно, що якщо ви зійдете з літака з важким перельотом і нерозумно спробуєте взяти просто будь-яке найближче таксі перед входом в аеропорт, то фактично зможете встановити нові рекорди вартості проїзду, які набагато перевищують навіть ціни в Цюріху. І це може статися майже в кожному місті світу, в т.ч і в аеропорту Бориспіль. У таксі П’ятниця найнижчі тарифи. Набирайте 979 з мобільного і ми Вас заберемо протягом 10 хвилин.

Найнебезпечніше місце
для водіння таксі.

Список найбільш небезпечних місць для водіння таксі, в деякій мірі схожий на список країн, де дорожньо-транспортні пригоди з’являються найчастіше. Особливо небезпечні дороги і вулиці Еритреї, Лівії, Іраку і Таїланду, де на 100 000 жителів припадає понад 30 смертей на рік. З іншого боку, Сан-Марино, Мальдівські острови, Норвегія, Данія і Швеція – це дуже безпечні місця, де за один рік на 100 000 жителів припадає менше 3 смертельних випадків.

Водіння таксі також може бути дуже небезпечним через кількість смертоносних нападів на водіїв таксі.

Найдивніші речі, які коли-небудь були доставлені таксі.

Можна посперечатися, що дійсно дивна “річ”, яку коли-небудь доставляли таксі – це мер міста. Забавно, правда? Він не міг сказати водієві свою адресу. В результаті водієві довелося зателефонувати іншому члену міської ради, щоб отримати адресу і доставити мера.

Серед інших цікавих речей, забутих і залишених клієнтами в таксі, водії знайшли приготованих раків, попіл після кремації, вставні зуби, живих тварин і навіть дитину.

І, нарешті, в лютому 2017 року  у Лондоні на задньому сидінні чорного таксі було знайдено майже мільйон британських фунтів. На жаль, гроші були знайдені не водієм, а поліцією.