Таксі. Історія появи та цікави факти

такси

Простим натисненням кнопок на смартфоні або пару дій в додатку і протягом 10 хвилин приїде таксі П’ятниця. Але звідки взялося сучасне таксі?

Коротка історія про те, як виникло таксі в тому вигляді, в якому ми його знаємо. Ви можете поділитися цією історією з друзями або обговорити з таксистом під час наступної поїздки.

Концепція існує з 17 століття, коли в 1605 році в Лондоні вперше з’явилися кінні екіпажі для прокату. Однак, тільки в 1897 році ми побачили перше таксі в тому вигляді, як ми його знаємо сьогодні. Це сталося, коли з’явилася газова таксі з лічильником.

Так хто ж винайшов таксі

Свою назву таксі отримало від таксомотора, який був винайдений Фрідріхом Вільгельмом Густавом Брюно в Німеччині в 1891 році.

У 1897 році Готтліб Даймлер винайшов перше таксі з повнофункціональним лічильником – його назвали “Даймлер Вікторія”. Газові таксі спочатку були в Німеччині, Парижі (1899 рік) і Лондоні (1903 рік), а потім в 1907 році потрапили в Нью-Йорк. Нью-Йоркські таксі були імпортовані з Франції Гаррі Алленом (Harry N. Allen), який вирішив пофарбувати свої таксі в жовтий колір, щоб максимізувати видимість своїх автомобілів. З ростом числа неофіційних таксистів, які виїжджають на вулиці, і переманити собі клієнтів, таксі жовтого кольору стало обов’язковим у Нью-Йорку в 1967 р.

У 1920-х рр. компанії General Motors і Ford купили, та експлуатували свій перший парк таксі. Наступний великий розвиток таксі прийшов у 1940 р з введенням двостороннього радіозв’язку, що зробило відправку таксі набагато зручніше і ефективніше.

У 1950-ті і 60-ті роки таксі увійшло в популярну культуру, коли було засновано The Checker Taxi, вони стали знаковими в усьому світі. У наступні десятиліття пішли нові зміни. Ми вже були свідками того, як міста стали більш екологічними і перейшли на використання електромобілів, а дерегулювання галузі таксі стало темою розмови у багатьох країнах, в тому числі і в Ірландії. Але тільки з появою мобільних додатків ми побачили наступну велику інновацію в індустрії таксі, в якій ми знаходимося сьогодні.

ЩО ЗА ЖОВТИЙ КОЛІР?

Стереотипний жовтий колір таксі, часто зображуваний у кіно та в реальному житті, з’явився в 1967 році, коли в Нью-Йорку був прийнятий закон, за яким усі таксі повинні бути жовтого кольору, щоб їх було легше ідентифікувати. Це також скоротило число шахраїв-таксистів, оскільки їм або вже доводилося володіти жовтим автомобілем, або платити сотні доларів, щоб отримати власний автомобіль, пофарбований в жовтий колір таксі.

В ЯКИХ МІСТАХ НАЙБІЛЬШЕ ТАКСІ?

Неясно, який місто виграє в гонці за найбільшу кількість таксі, але найбільша кількість є в наступних містах по всьому світу:

  • Ліма, Перу
  • Лондон, Англія
  • Нью-Йорк, Нью-Йорк
  • Мехіко, Мексика
  • Токіо, Японія

Чи є ще одне місто, в якому, як ти думаєш, найбільше таксі? Як думаєш, Київ потрапляє в число цих міст? Залиште коментар в цьому пості!

Наша команда П’ятниця пишається тим, що продовжує традиції швидкого, доступного і благодійного таксі.

Який подальший розвиток даної індустрії, ми вже будемо спостерігати разом з Вами. Можливо, самостійне водіння таксі?